AUS SUHTLUS ON HÄDAVAJALIK KESTVA ARMASTUSE JAOKS

Chris & Elise-68.jpg

Ma tunnen ja märkan, et suhted on minu jaoks olnud alati äärmiselt tähtsad. Ma ei pea silmas neid pealiskaudseid suhteid, mida me loome siis, kui oleme pubekad, kus me arvame, et iga teine on meie hea sõber ja sõbranna. Mkm, sellel ”olen-sõber-kõigiga” perioodil ei mõtle me tihtipeale sellele, keda tegelikult usaldada saab; kellega tegelikult rääkida saab; kes mind tegelikult kuulata viitsib; ega ka sellele, kes on tegelikult nendest tuhandest tuttavast minu tõeline sõber?

Ka mina olin üks korralik kloun nooremana, ahmides tähelepanu, heakskiitu ja tunnustust ümber olevate tuttavate käest. Õnneks, üsna noorena juba, umbes 17-18 aastaselt hakkas minust välja tungima vajadus kärpida ja tõmmata koomale seda ümbritsevat tuttavate kampa. Mingist hetkest ma lihtsalt enam ei osalenud korteri või majapidudel, ega suhelnud tuttavatega, kellega mitte millestki peale ilma ja joomise rääkida ei olnud. Mida aeg edasi, seda põnevam on olnud märgata, kui vähesed tegelikult sinu vastu huvi tunnevad; kui vähesed sind tegelikult hindavad, väärtustavad ja austavad; kui vähesed on valmis sind vajalikul hetkel armastama ja sulle toeks olema.

Pigem vähe ja head, kui palju ja sitad, on veendumus millel ma ammu toetun. Kvaliteet üle kvantiteedi igas asjas, mida sa elus ka ette ei võtaks. Aga siin on üks väike erand ja konks. Kuulus lause Jim Rohni poolt ”You are the average of the five people you spend most of your time with.” peab tugevalt paika. Alles hiljuti selgitasin enda ühele parimale sõbrale Martin Pukspuu, miks ma püüan hoida sidet väga paljude Ausad Mehed podcastis külas käinud inimestega.

Põhjuseid on kaks: esiteks, nad on edukad ja teiseks, ma tegin 10+ aastat tagasi teadliku otsuse lõpetada suhtlemine inimestega, kes mulle huvi ei paku ning ühtlasi lõpetada lihtsalt igasugune pinnapealne suhtlemine. Täna huvitab mind tugevalt sügavus, autentsus, ausus ja mõlemapoolne armastus. Seda kõike suudavad pakkuda ainult edukad inimesed (pane tähele, ma ei ole kirjeldanud enda edu mõistet, see tähendab, et ma ei viita materiaalsele rikkusele või kuulsusele). Nii palju, kui olen oma elus kokku puutunud edukate inimestega, käivad nad kõik oma teed, täidavad enda kõrgemat missiooni ja jagavad minuga sarnast maailmavaadet. Selliste, elurõõmu, motivatsiooni ja inspiratsiooni täis inimestega soovin ma suhteid ehitada ja ka hoida.

Miks ma seda kõike räägin? Sellepärast, et ma olen südamest tänulik iseendale ja enda elukaaslasele Elise Kruusvee, et meie oleme leidnud teineteisega koos kulgedes ühise armastuse ja suhtluskeele ning ka tempo, milles enda ühist maailmavaadet koos edasi arendada. Ma olen nii tänulik, et meie kohe 6 ja pool aastat kestnud suhe on olnud täis niivõrd ilusaid hetki. Me oleme nii palju koos arenenud ja selle peamiseks põhjuseks on asjade koos tegemine ning omavaheline vahetu, aus, filtrita suhtlemine. See, et meil täna on kerge proovilepanek seksuaalsel tasandil, mis ei ole üldse tingitud sellest, et me partneritena teineteist ei tahaks või, et meil poleks tundeid, ei ole ka põhjus, miks peaks hakkama suhe lagunema. Ma armastan oma naist endiselt ja jäädavalt ülekõige ja ma ei läheks ealeski teise naise juurde eesmärgiga korvata puudujääke, mis suhtes parasjagu teatud etappidel olla võivad. Nendega tuleb koos tegeleda ja need lahendada, sest vastasel juhul need korduvad ka järgmistes suhetes. 🥰

Ma näen, kui paljud paarid ei saa lihtsalt omavahel väga hästi läbi. Ja on ka neid, kes peale vaadates justkui saavad hästi läbi, kuid kes tegelikult teineteisega mitte midagi sentimentaalset, isiklikku, haavatavat ja sügavat nelja silma all ei jaga. Mõlemad variandid on äärmiselt kurvad ja indiviide lõhkuvad. Väga paljud suhted saavad otsa pinnapealsete vestluste, pseudoprobleemide ja elementaarsete suhtlemisoskuste puudulikkuse tõttu.

Kui me suhtes olles vaid räägiksime läbinisti ausalt, mis meie sisekosmoses toimub, mida me mingil ajahetkel haavununa olles tegelikult tunneme, mida me tegelikult mõtleme ja soovime ning kui me õpiksime teineteist ka kuulama, siis oleksid väga paljude paaride suhted palju paremas seisus. Ma ei ole mingi suhte ekspert, ega ka suhteguru, aga ma olen näinud piisavalt palju kõrvalt, kuidas pidevalt on suhetes õhus mingisugused pseudoprobleemid. Jah, meil võivad olla erinevad temperamendid, erinev eneseväljendusoskus, erinev närvikava jne, kuid see ei määra mitte midagi, sest suures pildis suu on meil kõigil peas ja enamikel on ka hääl, millega ennast võimalikult täpselt oma partnerile kommunikeerida ja väljendada. Eneseväljendus, oma sõnumi kommunikeerimisoskus ja elementaarne suhtlemisoskus on hädavajalikud komponendid väga hea paarisuhte või sõprussuhte loomiseks.

Ja ma mõistsin umbes nädal tagasi, et mul on vedanud sedavõrd palju, et minu elukaaslane on võimeline mind mõistma alati täpselt nii nagu ma seda mõtlen. Ma mõistsin, et ma ei vajagi tegelikult mitte kedagi rohkemat enda ellu kui vaid enda kaaslast. No offence sõbrad, ärge solvuge. Te olete mulle olulised, tähtsad ja ma armastan teid, ma lihtsalt püüan selgitada pointi, et kui sinu elus on üks ja see õige partner, kes sind täielikult mõistab, kes pakub sulle tuge, kes armastab sind tingimusteta, kes on alati sinu jaoks olemas, siis tegelikult piisabki ainult ühest inimesest, et tunda ennast tõeliselt õnneliku ja rahulolevana. Armastage teineteist, suhelge rohkem ja rääkige avameelselt kõigest. Tõepoolest kõigest, vahet pole kas siis seksist, enda tunnetest, uitmõtetest, inspireerivatest ideedest, teise haiget teinud sõnadest, tagumiku pühkimise viisist ja nii edasi…pole piiranguid ja ära sea endale ning oma suhtele piiranguid! Aitäh Elise, ma armastan sind kallis!

Tee mulle teene, kui see postitus sind kõnetas, siis jaga seda palun enda sõbralistiga, sest võib-olla leidub just sinu sõprade ja tuttavate seast keegi, keda võiks minu avameelne kirjutis aidata. Palju armastust ja meelerahu sulle ning sinu kaaslasele. 🙏

Chris KalaComment