"HAKKAME TEGUTSEMA" SAATE KOKKUVÕTE - LUGU 28 : CHRIS KALA

28872416_406922559755305_4128731448687089788_n.jpg

"Külgetõmbeseadus - mida positiivsem sa elus oled, seda positiivsemaid asju sulle elu pakub. Kuid ära unusta tegutseda!"

Enne reisile minekut käisime Cheliga külas "Hakkame tegutsema" saates, mille saatejuht Indrek Põldvee on mõnda aega nüüd teinud juba internetis kuulatavaid podcaste, mille peamisteks teemadeks on inspireerivad inimesed.

Indrek ise iseloomustab saadet järgnevalt:

Hakkame tegutsema on podcast eesmärgiga inspireerida inimesi, et mitte miski pole võimatu ja kuskilt tuleb alustada. Tuleb ümbritseda ennast õigete inimestega ja siis on võimalus muuta oma elu. Saate läbivaks teemaks on inspiratsioon, uute tutvuste leidmine ja mentorlus.

Minul oli Indrekuga väga huvitav vestelda ning olen äärmiselt veendunud, et see, mida tema ja tema ümber olev meeskond teeb on väga õige ning hädavajav Eesti maastikul. Saade ilmus nädal aega tagasi umbes ning ma otsustasin pärast esmakordset kuulamist sellest ka pisikese kokkuvõtte teha.

1. Kuidas me saime nii pikalt reisida ja mis rahadega

Indrek ütles väga konkreetselt, et meie ette võetud reisimine Lõuna-Euroopasse oli kadestamist väärt, kuid ta rõhutas seda justkui ka endale ning samuti kuulatajatele, et kõik on inimeste endi kätes. Ja seda ma tahangi tegelikult rõhutada. Olen kuulnud siit ja sealt, et inimesed peavad mind ja Cheli rikasteks, sest saime sedasi ilma tööl käimata rahulikult 3 kuud mööda Lõuna-Euroopat ringi reisida.

 

Tõsiasi on see, et inimesed näevad alati absoluutselt kõikide tegemiste juures lõpp-produkti ja lõpptulemust. Inimesed arvavad mingil põhjusel, et teekond ise on olnud olematu. Täiesti vale arusaam! Selleks, et me üldse reisile minna saime, pidime me tegelikult Cheliga mõlemad olema võimelised väga mitmete teiste eluvaldkondade pealt kokku hoidma. Näiteks uute riiete ostmise, väljas söömise (kuigi seda tegime siiski enda jaoks mõõdukalt - toit on üldse tegelikult valdkond, mille pealt me kindlasti raha kokku ei hoia, sest see on jaoks väga suur prioriteet!

52.jpg

 

Terve see aeg, kui ma tegelikult Sports Directis töötades kõrgema palgalise osaks sain, hakkas peale säästmise ja "koonerdamise" periood, mille tulemusena (lisaks veel Cheli poolsed pingutused ja lisaraha teenimise viisid), tõid meid lõpuks staadiumi, kus saime asjad pakkida ja autoga minema sõita. Seega tõesti igaüks saab reisida niimoodi, küsimus on lihtsalt prioriteetides ja nagu ma olen eelnevalt öeldnud, elu on valikute küsimus.

2. Päeviku pidamine teeb sind paremaks inimeseks

Juttu tuli ka päeviku pidamisest ning sellest, miks mina isiklikult leian, et see on ülimalt oluline tegu! Siinkohal ei ole mitte mingit seost kirjanikuks olemise ja päeviku pidamise vahel, kirjutada oskavad kõik ning paber ja pastakas on ka kõigil olemas. Päeviku kirjutamine annab võimalus tegelikult enda emotsioonide ja läbielatu viivitamatult ning ausalt kirja panna. Väga oluline on informatsioon endast välja lasta ning mitte sellega elada. Need tunded ja emotsioonid, mis meid painavad, tuleb endast siiski välja lasta.

photo-1434030216411-0b793f4b4173.jpeg

Päeviku pidamine aitab minu meelest ennast paremini mõista. Esmalt paned sa mõtted kirja, pärast on võimalik seda kõike taaskord lugeda ning targema pilguga üle vaadata. Üsna tihti olen avastanud, et hiljem enda päevikusse kirja pandud ridade lugemine toob paremaid lahendusi päeviku kirjutamise ajal olnud probleemidele. See ongi enesepeegeldus ja enda tundma õppimine! Hakake päevikut kirjutama sõbrad.

3. Eneseteadlikkus ongi edu võti

Rõhutan pidevalt, kui oluline on eneseteadlikkus iga indiviidi juures ning miks tuleks sellele tegelikult rangelt keskenduda. Enda vastu tuleb aus olla koguaeg ja alati. Ainult nii oled sa võimeline langetama õigeid otsuseid. Paljude inimeste jaoks on see aga raske, sest kahjuks ei julge inimesed tõele otsa vaadata. Võib-olla pole sa piisavalt hea, piisavalt kiire, piisavalt tark, piisavalt tugev või andekas? Need on kõik need asjad, milles tuleb endaga aus olla, sest kui sa endaga aus ei ole, siis võib-olla veedad järgnevad 10 aastat orjates kedagi teist ja viies kellegi teise unistusi ellu. See ei ole absoluutselt hea!

Kui sa teed elus õigeid valikuid, siis õiged valikud toovad ka õigeid ja soovitud tulemusi, kuid selleks ongi vaja tõsta eneseteadlikkust!

4. Oled sa liider või ohver

Väga paljud inimesed eelistavad mängida ja olla ohvri rollis, kus nad alateadlikult tahavadki tunda seda, kuidas nende elu on mõtetu ning mitte miski siin maailmas nendel ei toimi. Sellise arusaama, mindseti ja suhtumisega luuaksegi ellu selliseid situatsioone, mis lihtsalt ei toimigi. Kuidas sellest aru ei saada? Vahel on asi keerulisem, sest alateadlikud juurdunud mõtted ja perspektiivid võivad meid täiesti vabalt kontrollida, kuid pikas perspektiivis on võimalik enda juures kõike muuta, kui seda vaid piisavalt tahta.

Siinkohal aitab kaasa nii positiivses, kui ka negatiivses suunas külgetõmbeseadus, mis võimendab seda mida sa usud ja millest mõtled. Vali oma sõnu ning eelkõige vali oma mõtteid ja muuda oma uskumusi iseendasse, enne kui selleks liiga hilja.

Sellistel ja veel teistelgi põnevatel teemadel tuleb juttu "Hakkame Tegutsema" saates. Kindlasti kuula ning avarda enda maailmavaadet, sest igalt inimeselt on midagi tegelikult õppida! Kui sa arvad, et keegi on igav inimene, siis on sinus ikka tõsised probleemid. Ükski inimene ei ole igav, kõik on unikaalsed ning pakuvad maailmale väga palju väärtust, kui nad suudavad ennast piisavalt avada ning eneseteadlikkusele ligi pääseda.

Saadet saate kuulata siit!