KINDERSMART INTERAKTIIVNE MÄNGUKAST LASTELE

See on nüüd küll esimene kord, kui enda blogis laste teemadel sõna võtan. Oleme elukaaslasega lapsevanemana 10 kuu jooksul palju arenenud ja õppinud. Iga uus päev on tegelikult üpris korralik elukool, ning mõtteid, millest blogis kirjutada on tegelikult palju. Aga tunnen sisimas, et ühelt poolelt ei soovi jagada ja teisalt, ei tunne ma ka vajadust selgitada, kuidas meie oma last kasvatame.

Seetõttu, jätan siiski veel erinevad lapse kasvatamise teemad telgitagustesse ja suundunud selle blogiga hoopis ühe ägeda Venemaa ettevõtte suunas, kellelt me enda lapsele ühe äärmiselt vägeva mänguasja tellisime.

Kes on lapsevanem, see teab, et mänguasju hakkab sisse voolama igast aknast ja uksest. Olgu siis need esimesed mänguasjad, mille ise oma lapsele kokku ostate, või toovad hoopis külalised esimest korda beebit vaatama tulles, või hoopis on teie ümber head sõbrad ja sõbrannad, kellele on enda lastest alles jäänud mõned vanemad mänguasjad, mis enam rakendust ei leia. Võib julgelt öelda, et neid mänguasju hakkab olema sitaks ja need hakkavad vedelema igal pool.

Kuigi ka meie tütrel on väga palju erinevaid mänguasju, on ta peamiselt alati huvi tundnud selliste reaalset elu peegeldavate asju vastu nagu televiisoripuldid, pesulõksud, külmkapi magnetid, paberinutsakad, killustikukivid, murutükid jne. Lisame siia veel meie praegu käsil oleva näputoidu etappi, kus laps lisaks söömisele, toiduga osaliselt ka mängib. Tegelikult seda ei saa nimetada toiduga mängimiseks, nimetame seda pigem oma paljaste käte ja näppudega toidu käsitlemine ja selle tundma õppimine. Näputoidu teema on tegelikult väga loomulik viis, kuidas lapsele muud toitu kui rinnapiima tutvustada, aga sellest võib-olla kunagi hiljem pikemalt.

Elukaaslane on mul selline, kellele meeldib otsida erinevaid ägedaid ideid, asju ja innovaatilisi leiutisi. Kuna oleme renoveerimas maja teist korrust ning meie tütar on viimastel kuudel näidanud välja suurt huvi reaalse elu toimimise suunas, siis otsib ta pidevalt internetist erinevaid ägedaid ideid. Mõne nädala möödudes ta Pinterest kaudu midagi leidis ja ka mulle seda tutvustas. Võib julgelt öelda, et I was hooked from the beginning!

Leidsime Venemaalt pärit ettevõtte, kes valmistab käsitööna lastele erinevas suuruses vineerist valmistatud tooteid, mille küljes on vastavalt toote suurusele, erinevad interaktiivsed asjad, millega laps saab mängida. Arendavad, interaktivsed mänguasjad on sellepärast head, et need ei ole lihtsalt niisama mänguasjad, vaid need aitavad lapsel arendada teatud oskuseid väga efektiivselt. Näiteks aitavad teatud mänguasjad arendada ajataju, emotsionaalsust, füüsilist arengut, kujundite õppimist, loogikat, kõneoskust, loovat mõtlemist, nägemist ja kuulmist, ruumilist taju ning veel paljusid teisi oskuseid. Ja just kõiki neid samu asju see KINDERSMART ettevõtte poolt loodud mänguasi arendada aitabki. Ühtlasi on kastid loodud viie-kihilisest vineerist, seega üsna tugevad oma olemuselt.

Pean ära mainima, et minu suurimaks ja samas ka meeldivaks üllatuseks osutus see, et ettevõttel pole ametlikku kodulehekülge, vaid kogu kaubaga tutvumine, tellimine ja maksmine käib läbi sotsiaalmeedia platvormi Instagrami ja Paypal konto. Äärmiselt hea, lihtne, kiire ja mugav ning arusaadav viis, kuidas enda tooteid müüa.

@kindersmart_catalog Instagram feed

@kindersmart_catalog Instagram feed

Ettevõttel on kaks Instagrami lehte: @kindersmart, mis on nende üldine turundusele suunatud kanal ja teine @kindersmart_catalog, mis on suunatud sisuliselt nagu nimigi ütleb tootekataloogile, kust on võimalik endale sobiv toode välja valida ja see ära tellida. Mõlema Instagrami lehe sisu on vene keeles, seega kui sa keelt ei valda, siis leia endale keegi, kes sind sellega välja aitaks. Mind aitas Martini naine Anja, kuid hiljem selgus, et Kindersmart firma taga olevad inimesed, kellega Instagrami privaatsete sõnumite kaudu suhtlesin, valdab ideaalselt inglise keelt.

Tootekataloogi alt nägime, et neil on müügis kolmes erinevas suuruses kastid: MAXI, MEDIUM ja MINI. Lisaks on igat kasti mitut erivärvi. Nüüd räägime natukene täpsemalt sellest, mida meie tellitud kastiga teha saab ning loe kindlasti lõpuni, sest postituse lõpus on ka tootekirjeldused ja andmed iga olemasoleva kasti kohta. Lisaks olen ka erinevas mõõtudes olevate kastide hinnad välja toonud.

MEIE MAXI KAST JA KUIDAS MINU TÜTAR SELLEGA MÄNGIB

Olime veidi alla nädala oodanud oma kastikest ja ma pean tunnistama, et mina olin ilmselt sellest kõige rohkem õhinal. Kui ma muidu teen koguaeg nalja, et täna mängin Playstation 4 terve öö, siis nüüdsest oli nali pöördunud kasti suunas. Nali seisneb selles, et ma ei mängi kunagi hommikunu, ma lihtsalt ütlen seda lootes, et see ühel päeval siiski juhtub, aga ma lihtsalt olen kella 22:00-ks täiesti küps.

Jalutasime ühel hommikul kohalikku toidupoodi, et tuua ühe koogi valmistamiseks puuduolevat sidrunhapet. Kuna ettevõte oli mulle võimaldanud trackida paki saabumist, siis tegin seda igapäevaselt nagu pöörane. Sellel konkreetsel hommikul oli trackimise lehel midagi vene keeles kirjas seoses kastiga. Nii palju ma vene keelest aru sain, seega otsustasime poemüüjalt küsida, ega meile pakki pole saabunud. Selgus, et oligi olemas pakk Venemaalt Chris Kala nimele, isegi see Eesti posti poolt saadetud paki kättesaamiseks mõeldud tähitud kiri jõudis postkasti alles päev hiljem.

20190717_092522.jpg

Koju jõudes jätsime kõik muud tegemised pooleli, istusime terrassile maha ja asetasime kaua-oodatud paki terrassile oma väikese tütre ette. Ta vaatas meid imestunult, vaatas seda kasti oma suurte suurte silmadega ja tegi paar meile tuttavat häälitsust ning asus kohe selle kasti najal end püsti ajama. Lapsel juba käed küljes, mõtlesin endamisi. Aga mida mina ootan, tekkis kohe uus küsimus? Jooksin kööki ja tõin sahtlist käärid, millega need teibid ja papikaaned pinge alt vabastada.

Loomulikult tütrel oli kääride olemasolust täiesti ükskõik, tema kasutas paki avamiseks enda hambaid ja suud. Naljakas on vahepeal vaadata, kuidas ta kõike endale suhu pista soovib, aga see-eest arusaadav ka, sest see on tema viis seda maailma täna kogeda.

Kastil on 6 erinevat külge, millest 5 on täis erinevaid mänguasju. Sõltub, kuidas nüüd seda lugeda, sest firma ise väidab, et suurel kastil on 24 erinevat asja, millega mängida. Mina saan aga 32, seega see ilmselt sõltub, kuidas ja mida omavahel kokku üheks mänguasjaks panna.

KAST PANEELIDE KAUPA

Kasti põhjas on üks suur vineerist plaat, mis on kinnitatud nelja väikese kruviga. Keerad need lahti, siis pääsed ligi kasti sisule ja igale mänguasjale, mis kasti külge kinnitatud on. Mul kukkusid kastiga kaasas olevad puidust žetoonid kasti mingi hetk sisse ja siis olin nagu lollakas raputades seda sealt kastist välja kuidagi. Ma ei pööranud üldse tähelepanu sellele väikese vineerist luugile kasti põhjas. Alles siis kui mulle firma enda poolt seda öeldi, märkasin seda.

Kõige pealmine paneel MAXI kastil.

Kõige pealmine paneel MAXI kastil.

Pealmine paneel - seal on sang, millest saab kasti toas ringi tõsta ja vajadusel kaasas kanda. Lisaks sangale on sinna asetatud 6 erinevat kujundit: kolmnurk, ruut, ristkülik, ring, süda ja lille moodi kujund, mida laps saab üles tõsta ja samasse kohta tagasi sobitada. Õpetab hästi silma ja käekoordinatsiooni. Lisaks on seal lüliti, mida vajutades on võimalik panna kasti sees põlema tuled, mis kumavad kasti erinevatest külgedest läbi. Sellel paneelil on ka väikese magnetiga koerakene, kes kinnitub enda vineerist kuudi külge. Pildil koera ennast ei ole, sest see on täpselt nii õhuke nagu ka kaasasolevad žetoonid, et need lihtsalt oleksid terrassilaudade vahelt läbi kukkunud, kui tütar oleks nendega seal mängima hakanud. Jätsin need pildistamise ajaks tuppa. Seal on ka 10-st puidutükist koosnev kalkulaator. Vähemasti selleks nimetan seda mina, sest ma ei mäleta, kuidas neid vanaaegseid kalkulaatoreid muidu nimetati. Sellel on võimalik lapsele õpetada ühest kümneni lugemist ja 10-ne piires liitmist ja lahutamist.

Kast ööpimeduses meie terrassil.

Kast ööpimeduses meie terrassil.

Esimene külje paneel - sellel asetseb 2 suurt ratast, mis on keeratavad. Vasakpoolne on ühendatud erinevate hammasrataste sarnaste puit kujunditega ning teine suurem ratas on seest täidetud väikeste tähekujuliste vineeritükkidega, mis ratta keerutamisel seas sees erinevas suunas kukuvad. Lisaks on sellel küljel 3 erinevat väikest ava, kust kaasas olevaid puidust žetoone sisse panna. Meenutab mulle natukene nagu kassat. Põrsa suhu saab panna ja siis kõrval olevatesse on näidatud ette, millise kujundiga žetoonid sinna käivad. Kaasas on kokku 16 žetoonid, millest 10 on numbrid, kaasa arvatud number 0 ja siis on 3 sinist ja 3 roosat žetooni, mille peal on vastavalt tüdrukutele ja poistele riideesemed ja asjad.

Lahtikäiva põrsaga paneel.

Lahtikäiva põrsaga paneel.

Teine paneel, mis asetseb kohe paremal küljel on juba viie erineva mänguasjaga. Vasakul üleval nurgas on väikene auk, kuhu saab panna kastiga kaasas oleva väikese puidust kuuli, mis veereb kasti sees oleva toru kaudu selle sama paneeli alumisse paremasse serva ning sealt lõpuks ka väljub. Selle kõrval on kohe riivlukuga uks, mille taga on pildid loomadest. Selle all on ketiga uks, mille avamiseks peab laps õppima riivi pesast eemaldama. Nende kõrval on karu, kelle käed ja jalad liiguvad edasi tagasi ning selle peal on mehhaaniline muusikakast, mis mängib mõnusat lustakat heli. See ratas on üleskeeratav ja laul kestab umbes minut aega.

20190717_101909.jpg

Selle kõrval paremal olev paneel samuti viie erineva mänguasjaga varustatud. Lapsel on selle paneeliga mängides võimalik isegi paelade sidumist õppida. Selle all on väike toru, mille sees pisikesed kuulikesed, mis toru keerutamise ajal seal sees ringi liiguvad ja kõrisevat häält teevad. Kõrval on kolm erinevat šablooni, mille sees puidust valmistatud loomi ja linde mööda kindlat sisselõigatud rada liigutada.

20190717_102509.jpg

Viimane neljas paneel koosneb minu meelest lausa 6-st erinevast võimalusest. Esimene ei olegi nii väga mängimiseks mõeldud, vaid laps saab läbi väikese vasakul üleval nurgas oleva akna piiluda, mismoodi sees mehhaaniline muusikakast töötab. Selle all on kolm erinevat ust, millest igaüks on varustatud erineva lukustusviisiga: võtmega, riivi ja haagiga. Nende kõrval on kolmest lillest koosnev hammasrattaid meenutav konstruktsioon, kus üht lille tiirlema pannes, hakkavad tööle ka kõik teised. Ning selle peal, paremal üleval nurgas on liivakell sinist värvi liivaga. See kell meeldib mulle endale kõige rohkem millegi pärast.

20190717_101530.jpg

MAXI kastid:

 • Kasti suurus: 30x30x30cm

 • Põhivärvid: MAXI kaste on saadaval kollase-sinisega, valget ja ka roosat, mis on nende endi sõnul eksklusiivselt valmistatud tüdrukutele

 • Kõikidel kastidel on sisse ehitatud taustavalgus

 • Kaasas on üles keritav muusika kellamehhanism

 • Alates 1+ eluaastast (meie laps on 10 kuud ja juba mängib)

 • 32 (sõltub kuidas lugeda) interaktiivset mänguasja, millega laps saab mängida

 • Kaal: 5kg

 • Hind: 10 000RUB (rubla) ehk umebs 140-145€ sõltuvalt kuidas kurss parasjagu kõigub.
  Roosa, eksklusiivselt tüdrukutele valmistatud värv on natukene kallim, selle eest küsitakse 11 000RUB ehk 156€

MEDIUM kastid:

 • Kasti suurus 25x25x25cm

 • Põhivärvid: MEDIUM kaste on saadaval kollase-sinisega ja üleni valget värvi

 • Kõikidel kastidel on sisseehitatud taustavalgus

 • Alates +1 eluaastast

 • 20 interaktiivset mänguasja, millega laps saab mängida

 • Kaal: 3.5kg

 • Hind: 6000RUB ehk 85€

MINI kastid:

 • Kasti suurus: 10x10x10cm

 • Põhivärvid: MINI kaste on saadaval kollase-sinisega ja üleni valget värvi

 • Mugav reisida ja kaasa tassida

 • Alates 1+ eluaastast

 • Kaal: 0.5kg

 • Hind: 1700RUB ehk 25€

Transporti teostavad minu jaoks üks tundmatu Venemaa transpordifirma ja maailmatuntud DPD. Kaup jõudis meieni umbes nädalaga ja see toimetati kenasti kohalikku postkontorisse.

Kui sulle tundub, et see kast võiks sinu lapsele meeldida, siis Kindersmart on olnud nii armas, et on andnud välja sooduskoodi, mida saad kasutada kui otsustad neilt selle enda lapsele tellida. Sooduskoodiks on Chriskkala, mille saad kirjutada neile Instagram kui nendega ühendust võtad. Sooduskood tagab sulle -15% soodustust kõikide kastide hindadest.

Aitäh lugemast ja loodetavasti leiad enda lapsele just selle toote, mis tema arengut soodustama hakkab.