KIRG SAKIB, SEST SEE NÄITAB KES OLED JA MILLE EEST SEISAD

Ma ei teagi nüüd täpselt, mitu nädalat olen püüdnud sellele tegelikult mõelda. Kuid viimased kaks päeva on olnud päris võimsa sisemise arengu suunaga. Viimased päevad olen pidanud kogema järjestikulisi emotsionaalseid plahvatusi, mis tegelikult on aidanud mul end viia uute mõtete ja tegudeni.
 

Küsiks sinult, kas Sa arvad, et kui Sa elus millestki loobud, oled ühiskonna silmis automaatselt ebaõnnestunud ja alla andja? Paljud ilmselt arvavad sedasi, mina aga mitte. Enamik inimesi peab millestki loobumist alla andmiseks või justkui käega löömiseks. Olgugi, et milleski alla andmisel ja tegelikult oma elus paremate valikute tegemisel on väga suur vahe.

Olen lõpetamas hetkel Mark Manson raamatut ”The Subtle Art of Not Giving A F*CK”. Raamat ise mind nii väga ei olegi tegelikult kõnetanud, kui seda on teinud mõned teiste autorite poolt kirjutatud teosed. Olenemata sellest, et tegemist pole minu lemmikraamatuga, olen siit õppinud paar head asja, mis tegelikult on suutnud mind ja minu mõtlemist veidi raputada ning teatud tasandil mõjutada.

subtle-art-fuck.jpg

Pärast seda, kui me reisilt tagasi tulime, olen olnud päris suurte eluliste valikute ees ja pean ütlema ausalt, ma ei oleks uskunud, et suudan nii kiiresti oma ellu tõmmata. Võib-olla siin polegi tegu Law of Attractioniga, ehk oli tõesti kõik minu tegutsemise tulemus, sellest olenemata võid olla kindel, et kui millegi nimel pingutad ja teatud märgid Universumi, või mis iganes kõrgema jõu suunas välja saadad, siis hakkab midagi ka toimuma.

Jah, reisisime elukaaslasega 3 kuud mööda Lõuna-Euroopat, nautides iga sekundit ja kõiki neid hetki, mida elu meile pakkus! Fantastiline kogemus ja me ei vahetaks seda ealeski välja millegi muu vastu. Võrratu enesearenduslik kogemus, mida soovitan kõikidele, kes vähegi soovivad endas natukene rohkem selgusele jõuda. Elustsenaarium "Sina ja maailm" muudab iga inimese perspektiivi nii kõvasti, et hoia või peast kinni. See on ka põhjus, miks tihtipeale inimesed ei ole valmis endasse vaatama, sest see nõuab endaga ausaks olemist, tõele näkku vaatamist ja enda elu vajadusel paremuse poole liigutamiseks - seda viimast ei suuda enamik teha, sest ollakse liiga kinni enda mingites ebavajalike mõtte ja elumustrites.

Miks ma ütlen, et elu on valikute küsimus? Sest see tõepoolest on seda ja mida varem me suudame sellest aru saada, seda lihtsamaks läheb tegelikult elu ise. Kui me suudame end piisavalt tundma üppida, siis suudame langetada ka paremaid valikuid ja nagu me kõik teame puhtast intelligentsist - paremad valikud toovad paremaid tulemusi.

Mark Mansoni punane raamat keskendub jõuliselt sellele, millest ja millele me tegelikult inimestena tähelepanu peaksime ja millele me ei peaks absoluutselt tähelepanu pöörama. Ta ütleb et ”People give too much fuck about everything. We should start giving less fuck about the things around us.” ja see vastab tõele. Raamat ega ka autor, ega ka mina ei viita siinkohal sellele, et pohhuism oleks parim viis elamiseks. Nope!

Mark kirjutab enda raamatu eelviimases peatükis sellest, kuidas me ühiskonnana oleme harjunud tegelikult tahtma alati rohkem ja rohkem. Rohkem raha, rohkem maju, suuremat maja, rohkem keppi, rohkem süüa, rohkem meelelahutust ja nii edasi. Kuid nii nagu tema on seda mõistnud, oleme seda mõistnud ka meie Elisega, et rohkem ei pruugi olla alati parem. Möödunud reis mööda Euroopa rannikuäärt näitas tegelikult kui vähe on vaja, et olla õnnelik!

ÕNNELIKKUSE VALEM LIHTSUSTATUNA (vähemalt selliselt nagu meie seda reisides kogesime)

1 AUTO
1 KAASLANE
1 HEA JA TUGEV ARMASTUSEST PAKATAV SUHE
1 PANGAKONTO MÕNE TUHANDE EUROGA - süüa on ju vaja!

Täpselt nii lihtne meie jaoks õnnelikkuse valem ka oli. Mark väidab, et kui me oleme üle valatud erinevate võimaluste ja valikutega, siis kannatame millegi all, mida psühholoogid nimetavad VALIKUTE PARADOKSIKS. Põhimõtteliselt, mida rohkem on elus parajasti käes erinevaid valikuid, seda raskem on otsustada, sest ükskõik mille kasuks me ka ei otsustaks, jääb meid alati kummitama see, mida me ei valinud. Kui sul on valida kas elada Eestis või Austraalias, siis on valiku tegemine ja enda õnnelikuna tundmine palju lihtsam. Sa oled näinud mõlemit riiki ja suudad olla veendunud, et valik mille tegid on sinu jaoks parim. Aga kui peaksid valima 20-ne erineva riigi vahel, on olukord juba keerulisem, sest ka tugipunkte millele toetuda on palju rohkem!

See sakib sitaks eksole! KIRG SAKIB, SEST SEE NÄITAB KES SA OLED JA MILLE EEST ELUS SEISAD.

Mis minuga nädalavahetusel juhtus? Mul on praegu elus väga palju erinevaid asju ja tegemisi käsil, mis kõik tunduvad väga potentsiaalsed ja olulised, kuid tunnen end nüüdeks piisavalt juba, et teada, millal hakkavad asjad minu jaoks hapuks minema. See hetk oli nüüd korraga käes.

Niisiis, ei jäänud mul muud üle, kui tegelikult langetada otsus loobuda ühest, et teised asjad oleksid ja läheksid elus paremini. Kas seda tegu tuleks kahetseda? Kindlasti mitte, võib-olla mõni kahetseb ka aga kahetsemisel pole mõtet. Mida on sul kahetseda, kui sa tegelikult ei tea, mis oleks saanud. Makes no sense to me! Sama loll oleks olla kade kellegi teise peale, kes tegeleb valdkonnaga, mis sind tegelikult absoluutselt ei huvita. Täiesti lollus.

Juhtus see, mis juhtub alati kui ma end mingil hetkel ei kuula ning sisetunnet eiran. See kaob silmapiiril mõneks ajaks, et lollitada mind ja minu teadliku ratsionaalset mõtlemist, kuid tuleb alati tagasi, et raputada mõistus tagasi pähe. Juhtus ka seekord nii ja ma olen inimene, kes ei suuda endale valetada. Kirg on minu jaoks kõige olulisem komponent edu juures üldse ja kui me seda ka eirame hakkame, siis põhimõtteliselt võid sa pidada ennast surnuks inimeseks. Ei ole mõtet elada, kui sa ei saa tegeleda sellega, mille vastu sul on tuline kirg!

Soovin käsi südamel rõhutada, et teadke seda, mille eest te elus seisate ja teadke ka seda, miks te mingeid valikuid langetate. Enda usaldamine, enda sisetunde kuulamine ja iseenda tundmine tuleb elus väga suuresti kasuks ning lihtsam on alati taguda rauda ühte kohta, kui teha seda kümnesse erinevasse! Olge valikutega tähelepanelikud ning ärge kartke öelda erinevatele valikutele või võimalustele EI!