KUIDAS TOIMIB ÕNNELIK SUHE?

Otsustasin kirjutada lisaks Myfitness teekonnale millestki, mis on väga südamelähedane ja minu jaoks oluline teema. Selleks teemaks on armastus ja õnnelik suhe.

Mida otsivad kõik inimesed oma elus? Mis on see üks peamisi asju, mida inimesed otsivad? Kas see on raha? On see vaba aeg, mida sisustada enda pere ja lähedastega? Või on see hoopis midagi muud? Mis on meie jaoks oluline? Minu kogemus räägib, et sõltumata sellest, millega elus tegeletakse ja mida iganes keegi ka ei räägiks, otsivad inimesed alati üht ja seda sama asja - õnnelikku lõppu!

Me otsime lõppude lõpuks väärtuslikku suhet ja tõelist armastust. Inimesed otsivad omale hingesugulast, kes tuleks ja päästaks neid nende endi probleemide hunnikust. Inimesed soovivad enda kõrvale kedagi, kelle külge saaksid nad vajadusel klammerduda ja soovitakse oma ellu kedagi, kes paneb neid end õnnelikumana ja armastatuna tundma. Vahel panevad inimesed paika endale väga konkreetseid detaile enda tulevase partneri osas, mille järgi oma eluarmastust siinsest meeletust rahvamassist leida üritatakse. Inimesed püstitavad konkreetseid tingimusi, milline peaks tulevane partner välja nägema, mida ta peaks oskama, kuidas ta võiks rääkida, kuidas istuma, astuma ja nii edasi. Kõik need soovid võivad isegi täide minna, leides omale viimaks kaua oodatud partneri, kellel on ilus nägu, kena prink treenitud pepu või hoopis väga suur rahakott. Aga ometi jõutakse tihtipeale ikkagi selleni, et inimesed ei ole nende asjade saavutamisel ikka veel täielikult rahul. Miks? Sest inimesed ei ole tegelikult rahul iseendaga - seda on kõige raskem tunnistada.

Minu suhete ajalugu ei ole õnneks väga pikk ning piirdub tänase päeva seisuga kolme tõsiselt võetava suhtega, millest kaks tegelikult olid siiski pubeka tasandil, mis pidid varem või hiljem lõppema. Mis tähendab, et minu elus on olnud vaid üks tõsiselt võetav suhe. See sama suhe on kestnud nüüdseks üle 2 ja poole aasta ülima lihtsuse ja armastuse embuses. Minu elu kõige lihtsam asi on hetkel minu suhe, mis voolab lihtsalt täiesti piiramatult ja ”pingutusteta”. Ja minus oli algusest peale teadmine, et sellest saab minu viimane ja parim suhe, mis toob mulle kihlumise, abielu, lapsed, koerad, maja ja kogu selle kupatuse, mille üks hea ja teineteist toetav suhe tooma peaks.

Mul on kurb näha enda heade sõprade suhteid purunemas ja ühtlasi on kurb näha, kuulda ja teadvustada omale, et inimesed ei oska kahjuks suhtes olla. Ollakse koos kas väga valedel põhjustel või veel hullem, ollakse koos valede kaaslastega. Tekib küsimus, kuidas ära tunda, kas suhe on õige ja kas ka partner kellega koos ollakse, on see õige?

Usun, et suur vastutust sellistes küsimustes on sellel, kui tugev on meie isiklik intuitsioonitunnetus. Kui see on tugev, siis selle järgi on võimalik enda elu väga palju korrigeerida just paremuse suunas, sest ainult meie teame, mis on meile parim. Kui see on aga kehv või üldse puudub, siis jooksevadki inimesed tihtipeale nagu peata kanad ringi.

Chel at Sunshine Coast


Chel at Sunshine Coast

Õnneliku suhte signatuur :

Iseenda armastamine -
Armastades iseennast, oled võimeline armastama ka teisi. Kui me ei armasta iseennast sellisena nagu me oleme, miks peaksid teised meid armastama? Kui me ei austa iseennast selisena nagu me oleme, miks peaksid teised meid austama või aktsepteerima? Need laused vastavad tõele ja omaenda elust enesest olen nende mõtteterade tunnistajaks. Kui me armastame, austame ja aktsepteerime end, siis me oleme õnnelikud. Kui inimene on õnnelik, siis on ka tema tuju hea, mis ühtlasi tähendab seda, et ta on rohkemaks võimeline ja rohkematele elementidele avatud. Meie isiklik õnnelikkus ja heaolu kandub edasi partnerile. Me soovime sellisel juhusl teise jaoks rohkem olemas olla ja rohkem teha.

Õnnelikud inimesed loovad õnnelikke suhteid. Suhe saab olla hea ja tugev ainult siis, kui mõlemad osapooled on endaga rahul ning naudivad seda, millega nad oma elus igapäevaselt tegelevad. Ma ei kujuta ette ausalt öeldes, kui minul ja Chelil ei oleks ühiseid huvisid ega muid valdkondi, millega meile tegeleda meeldib.

Chel tegeleb juba aastaid aiandusmaastikul disainerina, tehes samal ajal aeg-ajalt teisigi töid nagu näiteks õunapuude lõikust, millega ta alles nüüd mõned päevad tagasi 2016 hooaja osas algust tegi. Mina tegutsen nõnda-nimetatud kirjanikuna juba üle 5 aasta, püüdes avalikustada enda teist teost juba aprilis üle Eesti olevates raamatupoodides. Lisaks raamatute kirjutamisele, millest iga uus teos võtab enda alla vähemalt aasta minu elust, püüan ma aktiivsena hoida seda konkreetset blogi. Lisaks kirjutamisele, olen ma otsustanud teha 2016 aasta enda aastaks ja siduda end väga paljude erinevate tegemistega, alustades nii füüsiliste treeningutega ja lõpetades Forex valuutaturul kauplemisega. Sinna vahele mahub veel hunnik teisi projekte, mis kõik liiguvad praegu imeilusti suunas, mida ma soovin näha. See kõik lisaks imelisele suhtele saab toimida vaid sellepärast, et ma tunnen tõeliselt rõõmu selle üle, kes ma olen ja millega ma tegelen.

Nii paljud inimesed on kurvad, sest nad ei tea, mida nad elult saada tahavad või mida elu neist saada soovib. Õnn tuleb meie endi seest ning see on see, mida me endast lõpuks välja kiirgame. Õnn tuleb sellest, mis meid ümbritseb.

Kui inimesed astuvad suhtesse, eesmärgiga leida õnne ja rahulolu, siis on see suhe juba ette rutates hukule määratud. Miks? Nii nagu eelnev lõik sai kirjutatud, me ei saa leida midagi, mida meis endas juba ei ole. Inimestel tuleks kõigepealt leida iseennast, leida üles armastus enda seest ja olla õnnelik iseenda seltsis, alles siis tõmbame magnetina oma ellu seda kaua oodatud hingesugulast. Paraku, poevad aga palju inimesed suhtesse väga valedel põhjustel.

Chris & Chel at Gold Coast Warner Bros Movie World Theme Park


Chris & Chel at Gold Coast Warner Bros Movie World Theme Park

Tolerantsus. Öeldakse, et kui otsitakse perfektset ja ideaalset partnerit oma ellu, siis ei leia me seda mitte kunagi. Mina julgen puhtalt enda kogemuse pealt vastu vaielda ja tunnistada, et ideaalsed partnerid on meie jaoks olemas, neid tuleb osata lihtsalt märgata. Mina märkasin enda ideaalset partnerit meie teisel kohtumisel. Esimesel kohtumisel ei olnud ma absoluutselt huvitatud, kuid teine kohtumine lõi mulle nagu välk selgest taevast pähe, et tegemist on minu tulevase abikaasaga ja laste emaga. Oma samme ei teinud ma alguses kindlasti traditsiooniliselt ning olin isegi kohati eemale hoidev, kuni mingi hetk sain aru, et ma pean tegutsema, sest muidu läheb see võimalus käest ära.

Loomulikult ei tähenda ideaalne paariline seda, et inimestel ei tuleks suhtes ette arusaamatusi või teineteisest mööda rääkimisi. Kindlasti tuleb. Kõik inimesed on mingil määral erinevad ja see, kuidas me kasvõi suudame end väljendada, määrab väga palju seda, kuidas teineteisest aru saadakse. Tihtipeale paarides olevad inimesed nääklevad ja inisevad puudujääkide kallal, selle asemel et pöörata tähelepanu ja ülistada asju, mis on puudulikud, tuleks omavahel rääkida ja saada aru, kuidas leida nendele puudustele sobilikud lahendused. See on koht, kus teineteist armastavad paarid üritavad aktsepteerida neid omadusi, mis vajavad lihvimist. Ma ei usu täielikult ka sellese, et me peaksime aktsepteerima elu sellisena nagu see on. Igaüks on enda õnne sepp ja ma usun ning näen enda suhte põhjal, et teineteise suhtes tuleb olla arusaadav ja tolerantne, kuid samas võiksid inimesed proovida teineteist aidata ja täiendada, saamaks iseenda paremaks versiooniks. Miks see oluline on? Iseenda parem versioon teeb meie suhte ühtlasi paremaks suhteks.

Lisamärkusena võiks lisada vaid nii palju, et nii nagu elus ikka, kui meil pole ootuseid, pole ka pettumusi. Mis ei tähenda kindlasti, et me ei võiks partnerilt midagi ilusat oodata, olgu selleks kingitus või mõni armas žest, vaid see tähendab seda, et kui oleme vabad ebavajalikest soovidest ja ootustest, milline peaks teine inimene meie arvates olema, siis ei pea me kunagi ka pettuma.

Gold Coast, Surfers Paradise sunrise


Gold Coast, Surfers Paradise sunrise

Usaldamine. Usaldus ei teki tavaliselt üleöö. Paljud inimesed kannavad endaga kaasas mineviku suhteid, mis võivad tugevalt varjutada meie imelisi oleviku hetki. Pean tunnistama, et mina olin selles staadiumis päris pikalt pärast enda esimese ”tõelise” armastuse purunemist. Kandsin seda viha ja pettumust endaga kaasas ning mis oli tulemuseks? Ma olin veel rohkem armukade, süüdistasin teisi ning olin äärmiselt skeptiline kõige osas ning minu järgnevad nii öelda suhtekatsed lihtsalt ei toiminud. Ilma usalduseta ei ole õnnelik suhe võimalik.

Usaldamine tähendab ausust teineteise vastu igas olukorras ning valdkonnas. Isegi tibatilluke vale võib purustada paljude aastate jooksul tekkinud usalduse sekunditega. Kui oled midagi lubanud, siis tee seda. Et üldse kedagi teist usaldada, tuleb sul eelkõige usaldada iseennast. Jõuan ka siin taaskord ringiga iseendani tagasi. Ole aus enda tunnete suhtes, usalda oma keha ja vaistu. Kas sa tunned suhtes hirmu, armukadedust, viha või tunned end suhtes turvaliselt ja õnnelikult? Usaldus või mitte usaldus, ka siin tuleb osata olla avatud partneriga ning omavahel tuleb jätkata suhtlemist.

Meie esimene suurem usaldus tekkis siis kui olime otsustanud koos Austraaliasse reisida. Sain kõne sõbra tüdrukult, kes selle idee päevavalgele tõi. Olin Austraaliasse minekule mõelnud ka eelnevalt, kuid kõik plaanid olid selleks ajaks juba unustatud. Sellel hetkel olin kindel, et me peame Austraaliasse minema ja võtsin nagu hunt, kelle rind on haavleid täis enda julguse kokku ja rääkisin sellest Chelile. Chel oli nõus ja usaldasime teineteist, et teeme sellest reisist midagi märkimisväärset, mida mäletada enda elu lõpuni.

Springbrooks National Park

Pühendumine. Kui sina ja sinu partner olete valmis püsisuhteks, siis tuleks panna sellesse suhtesse kogu oma hing, aeg ja energia. Jagada kogu oma olemust, hinge ja maist vara. Suhet alustades, tuleb endale aru anda, et see on täiskohaga “töö”. Kui sa ei ole valmis end 100% pühendama, siis parem ära alustagi. Ühtlasi on teada reegel, et kui me suuname kusagile enda kogu fookuse, siis varem või hiljem tulevad ka soovitud tulemused.

Väga paljud astuvad suhtesse lihtsalt muuseas, need suhted ei hakka mitte kunagi toimima. Paarid peavad langetama mõlemapoolse otsuse, soovides pingutada eesoleva suhte nimel.

Pühendumine ei tähenda seda, et oma elu peaks seisma jääma ning ainus eesmärk on nüüdsest enda partneri tuhvlialune olla. Kindlasti mitte! Pühendumine tähendab ka seda, et me üritame leida ühiseid tegevusi ja hobisid, me kuulame teineteist, aitame ja nõustame. Me hoolime teineteise probleemidest, olgu need väikesed või suured.

Eelnevalt nurjunud suhete energia võetakse tahestahtmata endaga järgmisse suhtesse kaasa. See võib olla vahel takistuseks uuel suhtel õide puhkemast. Samas, peame me oleme enda vastu piisavalt ausad ja ühtlasi ka enda partneri vastu, et oleme võimelised ära tajuma hetke, kus näeme, et see suhe ei hakka mitte kunagi toimima.

Nii paljud noored üritavad olla koos justkui vägisi end sundides, omades seeläbi mingisugust sotsiaalset staatust. Kas see kõik on vajalik? Endale tuleks selgeks suuta teha, kas see on meie primitiivne ego-tasand, kes seda suhet kangesti tahab või on meie partneri puhul tegemist kellegagi, kes on tõeliselt meie südamekaaslane, kuid mille nimel tuleb ropult tööd teha. Seal on väga oluline vahe ning see piir on üsna õhukene, just see on põhjuseks, miks paljud noored ei suuda endale tunnistada, et see suhe milles nad parasjagu on või kuhu nad minna soovivad, ei ole see õige! Kui ei tööta, siis ei tööta. Pikk ja õnnelik suhe saab toimida ainult siis kui mõlemad pooled seda soovivad.

Algusest peale oleme meie Cheliga üritanud teha võimalikult palju asju koos. Cheli suurimaks kireks on aed ja selle disainimine. Minul aga pole halli aimugi, mis lill on mis nimega, kuid sellest kõigest hoolimata ma veedan heameelega enda vaba aja koos temaga suviti aias. Aitan tal muru niita, taimi istutada, kirsse korjata või mida iganes parasjagu tal vaja teha on. Ma pingutan, et olla talle olemas nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Nii oli ka Austraalias, kus me tegime kõike koos, olgu nendeks kodused igapäevatoimetused või hoopis treeningud - me nägime enda suhte najal, et võimalikult palju aja koos veetmine tugevdas meie suhet meeletult.

Ühtlasi nägin mina Cheli poolt väga suurt pühendumist siis kui mul oli Austraalias songa operatsioon ja kolme kämblaluumurd. Chel oli minu jaoks olemas, ohverdades oma vaba aega selleks, et ma tunneksid end emotsionaalselt, mentaalselt ja füüsiliselt hästi. See ongi pühendumine. Me ei pea olema orjad või sabarakud, kuid me peame aru saama, et teisele inimesele tuleb oma aega ja energiat pühendada selleks, et see suhe toimiks.

Suhtlemine ja kuulamine. Paljud paarid jooksevad omadega rappa tänu sellele, et omavahel ei räägita, veel vähem kuulatakse teineteist. Olen näinud seda väga palju enda elus sõprade ja tuttavate pealt ning kohati paneb see imestama ja naerma korraga. Kuidas saavad ja miks peavad inimesed teineteise vastu olema nii põikpäised? Miks ei lasta teisel rääkida ning miks ei üritata teineteist kuulata või mõista? Miks tehakse asjad nii keeruliseks?

Minu kogemus Cheliga näitab, et teineteisega rääkimine on äärmiselt väärtuslik ja oluline faktor ühes heas toimivas suhtes. Kuidas ma saan teist inimest mõista, kui ma ei lase temal rääkida? Kuidas saab üks suhe toimida, kui me ei tea, mida me üldse suhtest ootame? Pole vaja karta valu ja pettumusi suhtes, sest rääkides saab lõpuks lahendada kõik esile kerkinud probleemid, mitte midagi ei jää kripeldama kui inimesed teevad vaid kaht asja : suhtlevad ja kuulavad. On väga oluline rääkida oma tunnetest, emotsioonidest ja soovidest kohe kui nad tekivad, mitte oodata aastaid karika pilgeni saamist, et viimane tilk vallandaks kaose. Samas on oluline ka sõnadega ettevaatlik olla, kui emotsioonid on laes, on kerge pilduda solvanguid mis jäävad meie meelde mantratena pikaks ajaks kajama.

Oluline on pöörata tähelepanu ka detailidele, mida teine sulle räägib. Pean tunnistama, et kiire elutempo juures on raske kõike alati meeles pidada aga endast tuleks anda siiski maksimum, et me suudaksime seda teha.
 

Nelson Bay


Nelson Bay

Aeg teineteisega koosolemiseks. Kvaliteetne koosolemise aeg on üsna erinev sõltuvalt sellest, millises suhtestaadiumis parasjagu ollakse. Nooremas eas koos elades leitakse aega teineteise jaoks rohkem kui näiteks vastsündinud lapse puhul, kus kogu tähelepanu on siikski koondatud lapsele ja tema arengule. Minu isiklik kogemus näitab, et mida rohkem me veedame aega teineteisega, seda tugevamaks muutub suhe. Teineteisega koosolemise aeg on suhte eluspüsimiseks vältimatu. See ei tähenda koos ühes toas kumbki oma arvutitaga istumist või teleka vaatamist, või nutitelefonis suhtlemine, vaid see tähendab pigem ikka ühiseid õhtusööke, jalutamist, südamest südamesse rääkimist, rattasõite, mediteerimine, puhkus või mis iganes tegevust koos nauditakse teha.

Inimesed kasvavad suhtes lahku, kui nad lasevad ellu ilmuda uutel inimestel, kuid keda ei tutvustata enda partneritele. Viibides päevast päeva tänu isiklikele huvidele erinevates seltskondades, muutub suhe kindlasti üha keerulisemaks ja toimub osaline kaugenemine. Oluline on leida võimalikult palju erinevaid tegevusi, mida koos teha - mis kindlasti ei tähenda, et inimesed peaks teineteise külge klammerdatud olema. Kuid oluline on teha asju koos!

Mina võtan enda partnerit kui enda teist poolt, miks ma peaks enda teise poole jätma ilma kogemustest, mida ma jagan enda ühe poolega? Ma ei saa aru, miks ma peaks tahtma üldse üksinda olla ja asju teha? Kindlasti on inimesed erinevad ja mõni soovib rohkem olla omaette aga sellegi poolest, tuleks panustada võimalikult palju koos olemisele ja tegemisele.

Melbourne


Melbourne

Spirituaalsus ja seksuaalsus on hädavajalikud, et nautida intiimset ja elutervet suhtet. Seks ei ole ainult füüsiline tegevus, vaid puudutab sügavalt meie hinge, mistõttu tuleks seksuaalenergiaga targalt ümber käia. Hea seksuaalsuhe saab toimuda vaid siis, kui partnerite vahel toimub selge ja aus suhtlemine. Partnerid teavad täpselt, mis teineteisele meeldib ja kuidas vajutada punktidele, mis viivad ühise tulemuseni.

Armatsedes oma armastatuga on seks väga võimas, energeetiline ja tervendav ning tõstab ”taevasse”. Kui aga partnerite vahel puuduvad positiivsed tunded või nad ei austa teineteist, siis on seks neile hävitava toimega. Seksuaalenergia mõistmine, avatud süda, usaldus ning oma hirmudest ja eelarvamustest vabanemine võimaldavad saada mehel ja naisel üheks ning näha teieneteise silmis kogu universumit. Kui seksi kogevad kaks teadlikku inimest, siis on see ilus ja püha ühendus mehe ja naise vahel. Seks on hingede ja teadlikkuse ühendamine, et kogeda kõrgemaid teadvuse seisundeid. Kuid meeles tuleb pidada, et seks ei ole kõige olulisem asi suhtes. Oluline on armastada ja olla armastatud, seks on vaid boonus.

Spirituaalsus on samuti midagi, mis võiks kuuluda olenemata taustaks iga inimese ellu. Inimesed kuulevad sõna spirituaalsus ja arvavad, et tegemist on ajupesu valdkonnaga, kuid mida inimesed ei mõista on see, et spirituaalsus on osa meist ja on seda alati olnud. Oleme kahjuks lihtsalt nii ajupestud ühiskonna mustrite poolt ja erinevate manipulatsioonide läbi, et oleme unustanud selle olulise. Minu jaoks on oluline, et spirituaalne ja materiaalne maailm toetaks teineteist, mitte ei oleks liiga äärmuslik nagu väga paljudel tänapäeva New Age küüsis olevatel inimestel kipub see olema. Tasakaal on äärmiselt oluline.

Teineteise isetu teenimine. See ei tähenda teineteise igat egoistliku soovi täitmist vaid südamest tulevat soovi anda teisele seda mida ta sinult vajab. On see siis kaitse pakkumine, turvalisuse ja materiaalsuse tagamine või hellitamine ja hoolitsemine. See on justkui vastastikune andmine. Sa tahad jagada ja anda teisele seda mis sul on anda. Teineteise isetu teenimine muudab paari üheks. Neist saab kaks keha aga üks hing. Oma praeguses suhtes näen seda väga suurelt, kuidas teineteise hellitamine läbi lihtsate žestide läbi, annab suhtele väga palju väärtust juurde. See ühtlasi kasvatab armastust, austust ja hoolivust mitte ainult enda, vaid ka teise inimese osas.

Suhtes ollakse ikkagi koos ning kaob ära ”sina ja mina” ning tekib meie, mis tähendab, et tuleks vaeva näha mõlemapoolselt, arvestades mõlema osapoole soovide, tahtmiste ja vajadustega. Me oleme kõik õrnahingelised, sõltumata soost või vanusest ning vajame aeg-ajalt hellitamist ja mõistmist. Mina tunnen rõõmu, kui saan oma elukaaslasele valmistada heameelt läbi erinevate tegude. Ma olen õnnelik siis, kui minu partner on õnnelik ja täpselt samamoodi tunneb ennast tema!

Kokkuvõttes võib öelda, et õnnelikud suhted toimivad siis, kui partnerid austavad teineteist täielikult.