MINUST 30-NE SEKUNDIGA

KUI PEAKSIN ENNAST KIRJELDAMA ÜHE SÕNAGA, SIIS SELLEKS OLEKS: ENESETEADLIKKUS

20161122_090509.jpg

MINU TEEKOND RÄÄGIB SPIRITUAALSEST MAAILMAVAATEST JA ISIKLIKUST ARENGUST NII FÜÜSILISEL, KUI KA VAIMSEL TASANDIL

20180124_112751.jpg

ME IN 30 SECONDS

Minu nimi on Chris Kala ja ma olen hetkel 26-aastane tegus noormees, kirjutades huvitavaid, ausaid, otsekoheseid ja mõtlema panevaid lugusid lähtudes enda isiklikest filosoofilistest tõekspidamistest ja teadlikkuse tasemest.

Tegelen peamiselt raamatute kirjutamisega. Keskendun igapäevases elus isiklikule enesearengule, olles ise inimesena aus, otsekohene, järjepidev, tahtejõuline, hooliv, sõbralik ja avatud maailmavaatega.

Lisaks kirjutamisele, panustan kõvasti aega ja energiat isikliku tervise edendamisele, mõttejõu arendamisele, motiveerin ja inspireerin inimesi läbi enda Youtube Vlogcast kanali ja Instagram @chriskkala konto.

Lehekülg CHRISKALA.COM on loodud eesmärgiga leida endale sarnaselt mõtlevaid isiksusi. Siinsete kirja pandud mõtete ning blogi postitustega, toon sinuni mõttelaadi ehk MINDSET-i, mis on aidanud minul jõuda siia ja saada selleks, kes ma olen. Sinu enda isiksus on meeletult oluline sinu edu, õnne ja heaolutunde juures ning ma kavatsen selle sinus ka välja tuua. Minu suurimaks eesmärgiks on aidata inimestel saada iseenda paremaks versiooniks, õppides tundma seda, kes tegelikult ollakse.

Päeviku pidamine on olnud minu jaoks elu muutev kogemus!

Päeviku pidamine on olnud minu jaoks elu muutev kogemus!

Alustasin isikliku päeviku pidamisega 18-aastaselt, mis esmapilgul tundus tänu ühiskonna survele ja ühtsele väärarusaamale olevat miskit, mida meesterahvas ometi tegema ei peaks. "Päevikupidamine, mis sa oled mingi eit või?" oleks üsna täpne kirjeldus sellele, millise pilguga ja mõttega mind mõõdeti. Päeviku kirjutamine tegelikult viis mind uute ideedeni, mõteteni ja lõpuks esimese raamatu "Ebaõnnestunud!" kirjutamiseni. Sellest raamatust sai kas saatuse tahtel, läbi juhuse, hea ajastuse või hoopis millegi muu üks väga edukas noorteromaan, mida loetakse kahjuks siiani kirjandustundides vabavalikuna.

Kahjuks sellepärast, et me kõik areneme aastatega ja praegusel hetkel, olles sisuliselt peaaegu 9-aastat vanem, on mul piinlik tunnistada, et midagi sellist üldse kirjutasin. Aga ometi kuskilt pidi ju alustama.

Pärast esimest "edulugu", teadsin, et elus on väga oluline endale kindlaks jääda ja tegeleda enda unistuste poole pürgimisega. Vaatamata sellele, et suurem osa minu ümber olevatest tuttavatest, sõpradest ja perekonnaliikmetest ei uskunud absoluutselt minu kirjutamisoskustesse, olin ma sellegi poolest järjepidev, tahtejõudu täis ning alateadlikult endast piisavalt teadlik. Sellel isiklikul teekonnal olen korduvalt mõistnud, et kirjutamine on minu üks suurimatest kirgedest. Tänaseks, kirjutan sellest, mis on minu silmis elus oluline, üritades edastada võimalikult palju informatsiooni kõigile neile, kes elus isiklikku edu ja rahulolu otsivad. Oma mõttevälgatustes toetun tugevalt spirituaalsele maailmavaatele, tegutsevale eluviisile, positiivsele ellusuhtumisele ja iseenda tõeliselt tundma õppimisele.

HLF_2651.jpg

Mingist hetkest hakkasin sügavamalt huvi tundma teemade vastu nagu kvantfüüsika, vaimsus, esoteerika, eneseabi, suurelt mõtlemine, minimalistlikkus, veganlus, teiste aitamine, produktiivsus ja nii edasi. Elu juhatas mind justkui kronoloogiliselt teatud inimesteni, raamatuteni ja sündmusteni, mis olid võimelised mulle õpetama ja näitama vajavaminevat informatsiooni, mis tänaseks päevaks on aidanud mul mõista natukene rohkem seda, kuhu ja miks ma liikuda võiksin.

Minu isiklikust nõnda-nimetatud vaimsemast maailmavaatest ja elu poolt justkui ette visatud arengust saad lugeda raamatust "Mõistmaks, kes ma olen!". Raamatu kohta on võimalik lugeda rohkem SIIT! Kui ei soovi raamatut osta, siis kõikides suuremates raamatukogudes on raamatud täiesti olemas!

HLF_3959.jpg

Kohtasin enda elukaaslast 2013-nda aasta kevadel. Usun, et mitte miski pole elus juhuslik ning meie edukaks olemine sõltub suuresti meie reageerimisvõimest ja oskusest võimalustest õigel hetkel kinni haarat. Kiire elutempo ning minu ja partneri vaheline kirglik omavaheline suhe viis meid vaid neli kuud hiljem ühisele avastusretkele Austraaliasse, kus veetsime peaaegu kaks aastat. Austraalia reis pakkus meile uskumatult suurt enesearengu teekonda, mis aitas meil kasvada nii individuaalselt, kui ka paarina endast veelgi rohkem teadlikemaks. Chel on kindlasti minu üks suurimaid inspiratsiooni ja motivatsiooni allikaid ning ühtlasi üks kõige suurem õpetaja minu elus!
Kui soovid teada, milliste väärtuste peal olen ehitanud mina üles enda suurepärase suhte, siis vaata videot siit!

Mind on alati paelunud tervis. Küsimused nagu kuidas võimalikult kaua ning tervena siin elus elada, mida süüa, et säilitada nooruslikkus ja kuidas veenduda, et me näeme seest sama terved välja kui väliselt paistame. Sellele viimasele mõtlevad väga vähesed inimesed kahjuks.

"A healthy outside starts from the inside."

"A healthy outside starts from the inside."

2014-09-27 13.56.48 2.jpg

Teadlik toitumine saigi alguse tegelikult Austraalias elades. Hakkasime sööma rohkem tervislikumalt, rohkem rohelist, kõvasti rohkem puuvilju. Füüsilise töö koormus ja neli korda nädalas treeninguid, õpetasid meid mitte ainult sööma tervislikemaid toiduaineid, vaid ka seda, kui palju ja mida meie kehad täpsemalt vajavad.

Ma ütlen alati, et me ei saa teha selgeks ka mitte kõige parema tahtmise juures lasteaialapsele, mida hõlmab endas ülikoolis käimine. Kuid ülikoolitudengil on olemas võrdlusmoment ja kogemus mõlemas eluaspektis, andes ja tagades talle võimaluse näha kahe täiesti erineva eluetapi erinevusi ning sarnasusi. KUI ME EI TEE PÕHJALIKKE UURIMUSTÖID, SIIS ME EI TEA TEGELIKULT, MILLEST ME RÄÄGIME!

Ma ei oleks mitte kunagi uskunud ning ei näinud mitte ühtegi stsenaariumit, kus ma oleksin taimetoitlane või nõnda nimetatud VEGAN. Aastad hiljem, olen leidnud enda jaoks veganluse, mis on näidanud mulle põhjalikke uurimuste järel selle eeliseid ja kasupunkte. Ma ei maini seda selleks, et ka sind veganluse suunas mõjutada. Minu eesmärk ei ole mitte kedagi ümber veenda, et üks või teine viis on parim. Valiku teed sina ja igaüks otsustab, mille kasuks ta valiku teeb. Point seisneb selles, et enne kui meil pole vajaminevat informatsiooni, teadlikkust ja julgust oma eksimusi tunnistada, ei saa meie eludes mitte miski muutuda.

Käesoleva internetiajastu mõjutusel astusin pärast esimese noorteromaani avalikustamist otsimaks viise, kuidas ennast rohkem maailmapildis hoida. Kuna mul nägemust ja ka teadmisi tegelikult ei olnud, jäi kogu sotsiaalmeediaga kaasas käimine tahaplaanile. Teine raamat "Mõistmaks, kes ma olen" ilmus oma 4 aastat hiljem. Täpselt nii kaua läks mul aega, et saada aru brändi ehitamise kontseptsioonist ja millisena ma ennast näha soovin. Soov oli loomulik ja vajalikud teadmised enda persooni ehitamiseks hankisin sõpradelt ja internetiavarustes ringi rännates.

Facebook, Instagram ja Youtube lisandusid korraga igapäevaste tegevuskavade hulka ja seda kõike vaid selleks, et endast maailmale rohkem teada anda. Nüüd aga pean tunnistama, et enda isiksuse ehitamine sotsiaalmeediavõrgustikes on mulle õpetanud kõige rohkem seda, kes ma tegelikult olen. Inimesed kipuvad näitama ennast internetis kellegi teisena kui nad on reaalselt aga minu eesmärk on olnud alati olla läbipaistev ja aus.

Kõik need erinevad projektid said ette võetud selleks, et leida endaga sarnaselt mõtlevaid isiksusi ja pakkuda igapäevaselt inspiratsiooni ning motivatsiooni kõigile, kes seda vajada võiksid ning minuga resoneeruda suudavad. Youtube ja Instagram on peamised kanalid, läbi mille lugejaid igapäevaselt lisaks enda raamatutele motiveerida üritan.

Tänaseks päevaks olen veendunud, et teekond eneseteadlikkuse suunas on see, kuhu liikuma pean ja loomulikult on väga palju veel mul elus õppida. Aga kindel on see, et saavutada enda kõige suuremad unistused, tuleb omada distsipliini, järjepidevust, motivatsiooni, anda piisavalt aega, olla pühendunud, kannatlik ning tegutseda!

Nii nagu on öelnud minu väga hea sõbra edukas isa: "Elus võidab see, kellel on kõige rohkem kannatlikkust" ja seda ma tõepoolest ka usun.

Kui sa tunned, et oled leidnud enda jaoks midagi, mis sulle meeldib ja huvi pakub, siis ole hea ja salvesta see lehekülg endale ära. Viska pilk peale ka minu tagasihoidlikule Youtube kanalile ja Instagram kontole. Tule ja suhtleme ning oleme ühenduses! Sooviksin väga teada, kes sa oled, kust sa tuled, mis on olnud sinu teekond ja millega tegeled. Huvitavate ning edukate inimestega kohtumine on parim viis enda arendamiseks!

Aitäh ja edu sulle!