SOTSIAALMEEDIAS OLEME ME KÕIK VÕLTSID

Sõbranna Laura ütles, et ma naerataksin, mille peale ma siis naeratasin.

20190622_211453.jpg

Aga tead mis?

See naeratus on täiesti võlts ja absoluutselt mitte siiras. Vaata nüüd aga seda teist pilti, see näitab, millne emotsioon valdas mind pildistamise hetkel tegelikult.

20190622_211433.jpg

MIND VALDAS NEUTRAALSUS JA MIND VALDAS PIGEM EMOTSIOONITUNA OLEMINE.

SOTSIAALMEEDIA, ERITI INSTAGRAM, NÄITAB MEILE TEISTE INIMESTE ELUDE TIPPHETKI, KUID TEGELIKKUSES ON PEAAEGU KÕIK INIMESED SALAMISI VÄGA OSAVAD MASKIDE KANDJAD.

Vaatamata sellele, et jaaniõhtu tegelikult oli tore, oli ja on siiani minus piisavalt palju kurbust, tõsidust, viha, kadedust, kibestumist, alaväärsustunnet jne. Seda kõike, mida oled sina oma elus kogenud, leidub ka minus. Pea seda meeles, et mitte keegi ei ole siinkohal perfektne ning me kõik kogeme erinevaid negatiivseid ja positiivseid tundeid ning mõtteid.

Sotsiaalmeedia probleem seisneb selles, et nähes teiste inimeste elude tipphetki ja ainult rõõmsaid momente, tundub meile tänu sellele kõikidel teistel asjad paika loksunud olevat ja jääb mulje nagu meie enda elu on täielik kaootilisuse pundar.

Jah, on hetki, kus elus valitsebki kerge kaootilisus, kuid see ei tähenda, et sa ainukene oleksid. Inimesed oskavad seda kõike lihtsalt väga hästi varjata.

SEE #ILUSELU POLE ABSOLUUTSELT TÕSI! INIMESED LIHTSALT VALETAVAD JA VARJAVAD OMA TEGELIKKU PALET, JAGADES SINUGA SOTSIAALMEEDIA VAHENDUSEL VAID ENDA ELU TIPPHETKI, JÄTTES OMAKORDA SEELÄBI MULJE, NAGU IGA PÄEV OLEKS UNISTUSTE ELU ELAMINE. SEE AGA POLE LIHTSALT TÕSI.

SITTA LEIDUB MEIE KÕIGI SEES JA NEED, KES SEDA ENDALE, EGA KA TEISTELE TUNNISTADA EI JULGE, VÕI SEDA SISEMIST KATASTROOFI EIRAVAD...NEIS PEITUB SEDA KÕIKE TIHTIPEALE KÕIGE ROHKEM OLEVAT.

Ausad Mehed podcasti tegemine on andnud mulle võimaluse näha rohkem enda sisemaailma ja ka teiste inimeste sisemaailma, andes omakorda kinnitust, et vaatamata meie rahalisele heaolule, suhetele sõprade ja peredega jne, on enamik inimesi siiski väga katki ning enamik inimesi on väga osavad maskide kandjad.

Valus on endale ausalt otsa vaadata ja veelgi valusam on endale tunnistada seda, mis sinu sees tegelikult toimub. Aga seda on vaja teha, sest sealt saab muutus alguse!

Ma näitan ja jagan sinuga enda tõde…ausalt, siiralt ja läbipaistvalt.

Kas ka sina teed seda, või näitad end teistele nii sotsiaalmeedias, kui ka igapäevaelus kellegi teisena, kes sa tegelikult ei ole?

OLE JULGE.
OLE ALANDLIK.
OLE HAAVATAV.
OLE AUS.
OLE AUTENTNE.
OLE SINA ISE!

Chris KalaComment