TÕELINE VEGAN PITSA IKKA PIZZAKIOSKIST!

PS! Loe kindlasti lõpuni, sest seal on viide podcasti Ausad Mehed Facebookis toimuvale loosile, kus loosin välja Pizzakioski kinkekaarte, VÖNER taimset kebabi ja enda “Mõistmaks, kes ma olen” raamatuid.

20190510_104827.jpg

Eelmise, 2018 aasta märtsis tegin esimest korda koostööd brändiga Pizzakiosk ning avaldasin blogipostituse “NÜÜD SAAB PITSAT KA VEGAN JUUSTUGA”, mida saad lugeda blogipostituse pealkirjale klikates. Sellel aastal on Pizzakioski meeskond ennast teistele ettevõtetele ja ka nende klientidele veelgi rohkem tõestamas, ning on teinud järgmise suure sammu maailma vallutava trendi ehk vegan toitumise toetamiseks.

20190510_101306.jpg

Mul on endal taimetoitlasena ülimalt hea meel, et erinevad ettevõtted, nagu ka Pizzakiosk sellise otsuse kasuks otsustavad. Fakt on see, et 100% taimne toitumine ja ka erinevad täistaimsed tooted on Eesti turule massiliselt sisenenud ning kindlasti jätkavad selle tegemist järgmise 5-10 aasta jooksul. Numbritega on võimalik huvilistel tegelikult tutvuda, tuleb vaid osata googeldada. Veelgi lihtsam, meenuta paari aasta taguseid toidupoelette ning mine ja uudista nüüd ringi mõnes suuremas Rimis, Selveris ja sa näed, kui palju on tegelikult taimseid tooteid ja taimseid alternatiive müügile tulnud.

Nagu mainitud sai juba eelmisel korral, siis me kõik aeg-ajalt cravime ehk tunneme isusid millegi hea, lohutava, emotsioone toitva järele - Pizzakioski pitsad just neid tingimusi oma pitsadega täidavadki. Pizzakioski pitsad on minu meelest olnud algusest peale parimad pitsad, mida Eesti turul pakutakse. Ma ei kirjuta seda vaid sellepärast, et toetada koostööd, mille olen Pizzakioskiga vastu võtnud, vaid ma ausalt ka mõtlen seda.

PIZZAKIOSK PAKUB EESTI PARIMAT PITSAT!

Mäeküla Pizzakiosk

Mäeküla Pizzakiosk

Sellel korral oli kohtumine kokku lepitud Mäeküla Pizzakioskis, mis õnneks asus meie kodule üsna lähedal. Istusin rooli, võtsin kaasa naise ja lapse ning panime oma sinisele poisile hääled sisse, et liikuda koos rõõmsalt kohtumisele.

Teeäärsesse Pizzakioski majja sisse astudes, sain ma koheselt positiivse emotsiooni. Erinevalt tavalistest Pizzakioski väikestest putkadest, kus nad oma pitsasid pakuvad, ilutses Mäekülas neil reaalselt üks suur helesinine viilkatusega kahe-korruseline maja. Tegemist oli üsnagi avara ja suure ruumi, kus olid mitmed lauad, pikk teeninduslett ja palju ruumi ringi liikumiseks. Disainilt meeldis mulle see koht väga, mõnus puidune ja kodune tunne tekkis seal olles.

Eelmisel aastal võeti Pizzakioskis kasutusele vegan juust, mis pärineb ettevõttelt Nature & Moi. Tooted ei sisalda piima, laktoosi, soja, gluteeni ega ka palmiõli! Lisaks on neil vegan ja bio ehk organic sertifikaat olemas.

Sellel korral on Pizzakiosk lähenenud valgusisalduse tõstmisele vegan pitsal. Siiamaani on taimne pitsa koosnenud vaid teatud taimsetest komponentidest, millele sai nüüd ka tavajuustu asemel vegan juustu panna, kuid nii nagu ilmselt paljud teisedki, tundsin ka mina alati, et midagi on justkui puudu. Just see “liha” osa oligi pitsa pealt puudu.

VÖNER nisukebab

VÖNER nisukebab

Nüüd on Pizzakiosk otsustanud lisada enda pitsadele vegan nisukebabi ehk VÖNER alternatiivliha, millega nad lõid enda menüüsse ka täiesti eraldiseisva vegan pitsa. Pizzakiosk pöördus minu poole ning mulle anti võimalus jagada enda ideid sellest, milline võiks üks korralik vegan pitsa välja näha. Tulemus, mille nad oma meeskonnaga lõpuks kokku panid on väga hea - see on maitsev ja toitev.

20190510_100737.jpg

Majja sisse astudes, tervitas mind kohe Pizzakioski tegevjuht Sander. Taustal askeldasid veel kaks noormeest, kellest üks oli fotograaf ja teine Pizzakioski enda sotsiaalmeediaturundaja. Üles oli seatud väike fotoshoot set ühe maitsva ja suurepärase vegan pitsa pildistamiseks. Meile pakuti koheselt ka teed ja kohvi, kuid otsustasime siiski tavalise gaseerimata vee kasuks.

Elukaaslane ja tütar askeldasid seal niisama ringi, mina hakkasin koheselt pildistama. Tegin võimalikult palju pilte ruumist, sisekujundusest ja ka behind-the-sceen materjalist. Viimaks sain ka pitsat erinevate etappide vältel pildistada.

Vegan pitsa peal kasutusele võetud VÖNER kebab on 100% taimne lihaasendaja. Vöner on nisuvalgust valmistatud 100% taimne toode, mida saab kasutada traditsioonilistes liharoogades punase tailiha asemel. Peale lihasarnase maitse ja tekstuuri väärib rõhutamist toote kõrge valgusisaldus (32g saja grammi kohta), mis on isegi kõrgem kui looma- või linnulihas.

20190510_102437.jpg

VÖNER KOOSTISAINED:

Nisuvalg, vesi, rapsiseemneõli, pärmiekstrakt, sool, karamellipulber, päevalilleletsitiin, suitsu lõhnaaine, lõhna- ja maitseained, happesuse regulaatorid: kaltsiumlaktaat, naatriumatsetaat.

TOITEVÄÄRTUS 100G KOHTA:

Energiasisaldus: 232kcal
Rasvad: 10.1g
Süsivesikud: 5.25g
Valgud: 32.1g

VEGAN Vöner nisukebab pitsa

VEGAN Vöner nisukebab pitsa

Pizzakioski uut VÖNER vegan pitsat on võimalik soetada endale kõikidest Pizzakioskitest. Uue vegan pitsa hinnaks on väikse pitsa korral 5.40€ ja suure pitsa puhu 11.80€. Vöner vegan pitsa koosneb kastmest, vegan juustust, vöner nisukebabist, mustadest oliividest, maisist, värskest kurgist, punasest sibulast ja paprikast.

Minu meelest oli tulemuseks väga hea pitsa. Kui ma esimest korda pilte sellest pitsast nägin, siis tundus see juba väga hea. Saades nüüd seda ka ise maitsta, sain veenduda pitsa koostisosade ideaalses sobivuses ning tõepoolest on äge tõdeda, et täna enam ei pruugi arugi saada, kas sööd liha või mitte, sest alternatiiv tooted on väga hästi maitsestatud ja tihtipeale ka tervislikumad.

Loomulikult siinkohal ei ütle ma, et sellised tooted nagu VÖNER on nüüd ülitervislikud. Kindlasti seda mitte, sest paljude selliste toodete, olgu nad siis taimsed või mitte, on nende puhul tegemist siiski töödeldud toitudega. Eelistada võiks siiski taimset täistoitu, kuid vahelduseks nende söömist oma maitsemeelte turgutamiseks ja emotsioonide toitmiseks on sellised variandid äärmiselt efektiivsed.

Kuid, kui sind kimbutab pitsa isu ja soovid saada Eesti parimat pitsat, siis Pizzakiosk on see, kuhu sööma minna. Nende maitsete ei pettu kunagi ning kvaliteet ja pitsa suurus ning pitsa peale pandavate koostisainete kogus on väga toitev.

20190510_104711.jpg

Mulle meeldib väga edukate brändide nagu Pizzakiosk ja nende taga töötavate loominguliste inimestega koostööd teha. Mulle meeldib ka see, kui inimesed suudavad olla avatud, ausad, siirad ja sõbralikud, sest just need omadused tagavad ka hea koostöö tulemuse. Lahe oli näha sealseid mehi omas elemendis tegutsemas ning enda kirge ja nii-öelda crafti tootmas.

Pärast pitsa valmis kujundamist, õnnestus mul näha ka Pizzakioski pitsaahjusid. Ma ootasin suuri traditsioonilisi pitsaahjusid, kuid neil oli kasutuses sootuks midagi muud. Pitsa liikus masinast ise läbi ning selle käigus siis valmis pitsa täpselt õigel kuumusel ja seadistatud parameetrite alusel. Imelihtne ja täitsa omamoodi lahe vaatepilt oli see.

Maitsmas esimest korda Vegan VÖNER nisukebab pitsat

Maitsmas esimest korda Vegan VÖNER nisukebab pitsat

Nüüd aga, kus minu jutt ongi otsas, siis soovin sinuga jagada informatsiooni podcasti Ausad Mehed Facebookis toimuva loosi kohta. Nimelt olen ühendanud käed ka sellel korral Pizzakioskiga ja ma soovin sulle ära anda paar head asja.

Loosi läheb:
2x 10€ Pizzakioski kinkekaarti
2x 200g VÖNER nisukebabi
2x minu viimast pühendusega raamatut “Mõistmaks, kes ma olen”

Loosis osalemiseks, külasta Facebooki lehte Ausad Mehed, mille alt ma selle loosi käima olen pannud. Võta osa ning hea õnne korral ja piisava endasse uskumise ning rohkete sõprade kutsumise tulemusena, võid just sina olla üks nendest, kes endale selle mõnusa kolmese kombo võidab.

Head,

Chris Kala