NÜÜD SAAB PITSAT KA VEGAN JUUSTUGA

Lõpuks ometi! Lõpuks ometi on see reaalsus! ETTEVÕTE Pizzakiosk TOETAB VEGANLUST - NÜÜD SAAB PITSAT KA VEGAN JUUSTUGA!

VEGAN JUUST!!!

PS! Loe kindlasti lõpuni (või siis keri postituse lõppu), sest seal on viited Facebookis toimuvale loosile, kus aitan Pizzakioskil välja loosida mõned mahlased Pizzakioski kinkekaardid!

Oleme omavahel ausad, kellele ei meeldiks vahel süüa head pitsat? Ükskõik, kui tervislik ma ka ei oleks, või kui meeletult palju enda toitumist ka ei jälgiks, aeg-ajalt enda "premeerimine" või siis nõnda-nimetatud cheat-meal hetki tuleb ette küll. Kuigi, suures pildis eelistame ise Cheliga süüa teha, sest ainult nii teame tegelikult, mis meie toidus täpsemalt. Aga nagu öeldud sai, on mõnikord väga hea minna "comfort food" ehk mugavuse toidu peale.

Huvitav on see, et kui käisime Lõuna-Euroopas reisil, lootuses leida head vegan pitsat, siis me ebaõnnestusime, sest sellist valikut ei olnud eriti mitte kuskil. Eestis on veganlus populaarsust kogumas ja inimesed ning ka ettevõtted on üha rohkem hakanud panustama vegan toodetele ja vegan maailmavaate propageerimisele.

Nädala alguses kohalikust Pizzakioskist mööda sõites, lõi mulle pähe mõte, et peaksin soovitama Pizzakioski meeskonnal võtta kasutusele vegan juust. Idee tuli täiesti lambist ja peamine põhjus seisnes siiski selles, et olles vegan, ei saanud me Cheliga enam nende imemaitsvaid pitsasid nautida. Siinkohal tuleb tunnistada, et Pizzakioski inimesed ja üldse ettevõtte taga olevad inimesed on leidnud suurepärase maitsekoosluse pitsade valmistamiseks. Suur suur aplaus, sest nende pitsad on fantastilised ja alati väga head. Kes veel proovinud pole, siis kindlasti tasub seda teha!

Paar päeva tagasi saatsin sõbraliku soovitusega e-maili ja minu suurimaks üllatuseks tuli vastuseks, et "Kõikides Pizzakioskites kasutusel vegan juust olnud juba umbes nädal aega". See tähendab vaid üht, see on nende jaoks alles uus teema. Olles positiivselt sellest uudisest üllatunud, otsustasin nädalavahetusel nende vegan juustuga pitsat proovida.

Pizzakioski uus pakendi disain.

Pizzakioski uus pakendi disain.

Juust, mida Pizzakiosk kasutama on hakanud, pärineb ettevõttelt Nature & Moi, kelle kohta saad lugeda rohkem nende interneti leheküljelt. Tegemist on ettevõttega, mis valmistab vegan juustu. Tooted ei sisalda piima, laktoosi, soja, gluteeni ega ka palmiõli! Lisaks on neil vegan ja bio ehk organic sertifikaat olemas.

Mul on väga hea meel, et Pizzakiosk on võtnud vastu otsuse vegan juustu pakkuma hakata. Pitsale vegan juustu lisamine läheb maksma vaid 0.80€ senti, mis iseenesest on väga hea pakkumine ja igati mõistlik. Ostsime 2 suurt pitsat ühe rukkipõhjaga ja ilma juustuta ning teise tavalise nisupõhjaga ja vegan juustuga. Ühtlasi on minu silmis kihvt, et nad pakuvad tavalisele nisupõhjale alternatiiviks ka rukipõhjaga pitsat!

Rukkipõhjaga ilma juustuta pitsa.

Rukkipõhjaga ilma juustuta pitsa.

Ühtlasi pean ära märkima, et suureks positiivseks üllatuseks oli ka pitsakarpide uus disain. Vanasti oli karbi disain lihtsalt punane, kuid praegune uuem versioon on minu silmis palju parem. See on ilusam, isikupärasem või oleks õigem öelda brändi-pärasem. Hea lüke! Lisaks oli tore näha, et Paides on hakatud ka suuremat söögikohta ehitama Pizzakioski klientidele.

Koju jõudes, viskasin pitsakarbid köögipinnale, avasin karbid ja klõbistasin paar pilti. Ütlen lühidalt ja konkreetselt:

vegan juustuga pitsa oli väga maitsev ja meeldiv kogemus ning maitseelamus! Vegan juust oli ilmselgelt vähem rasvasem. Maitselt väga hea. Olen proovinud erinevaid vegan juuste ning tihtipeale kipuvad need olema veidi ebatavalise tekstuuriga, meenutades veidi natukene nagu kummi. Samas nagu ikka, kui me võrdleme midagi millegiga, siis ei saagi asi olla täpselt samasugune, seega see vist sõltub sellest, mida millega võrrelda.

Vegan Nature & Moi juust läikimas pitsal.

Vegan Nature & Moi juust läikimas pitsal.

Lisaks tooksin välja ka Paide Pizzakioskis tööl olnud naiste tubli töö ja vastutulelikkuse. Soovisin siiski 2 traditsioonilise vegetariana pitsa asemel üht pitsat saada rukijahu põhjaga. Lisaks rukipõhjale, palusin paar koostisosa välja vahetada ja juustu sootuks üldse eemaldada.
Teisel pitsal vahetasin paar koostiosa samamoodi välja ja palusin vegan juustu kasutada! Millised nõudmised...appi aga miks mitte kui selline võimalus pakutud on?
Kuid tähelepanuväärselt positiivne on ka see, et teenindajad pakkusid ise mulle telefoni teel vegan juustu proovimiseks. Ilmselgelt peavad nad seda tegema, et näha kuidas turg seda vastu võtab aga sellegi poolest tore, et üritatakse inimesi informeerida alternatiividest.

Lühidalt öeldes, olime mõlemad Cheliga väga positiivselt üllatunud ja oleme teatud tasandil õnnelikud (kuigi me sööme väljas vähe), siis on nüüd sellegi poolest olemas jälle üks koht, kuhu saab vajadusel enda isude ja toiduihade rahuldamiseks minna. Suur aplaus Pizzakiosk meeskonnale ja juhtkonnale, et selline otsus vastu sai võetud! Kõik, kes armastavad traditsioonilist juustu, ärge kartke - sest mina kui vana piimatoodete ja juustude armastaja, ei saaks öelda, et vegan juustul väga teistsugune maitse oleks pitsa peal olnud. Minge aga julgelt proovima!

Sulle lähima Pizzakioski leiad üles siit!

Loosis osalemiseks ning endale Pizzakioski kinkekaartide võitmiseks vaata minu Autor Chris Kala facebooki lehte!

Tänud lugemast ja head pitsatamist Pizzakioskis! Ole tubli ja suhtleme.