Pilt: Herve Rannu Photography

Pilt: Herve Rannu Photography

 

Minu lugu

Minu nimi on Chris ning ma olen 28-aastane. Kui ma peaksin end kirjeldama ühe sõnaga, siis selleks oleks sõnaks eneseteadlikkus.

See sõna eneseteadlikkus ei kirjelda, ega tähenda seda, et ma oleksin “valgustunud” või nii öelda kohale jõudnud. Absoluutselt mitte! Kohati enda teekonnale pilku heites, on tunne, et tõsine areng on veel alles ees. Teekond saamaks täielikult endast teadlikuks on pikk, kuid nende aastate jooksul olen endaga saanud päris palju tegeleda, mis on aidanud kasvatada minus seda eneseteadlikkust.

Olen muutunud eneseteadlikumaks, iseenda suhtes analüüsivõimelisemaks ja tähelepanelikumaks enda tunnete, mõtete ja emotsioonide ning samuti väliste tegurite ja märkide osas. Olen seda meelt, et oluline on leida üles enda tee, kirg, missioon või kuidas iganes keegi seda nimetada soovib. Ma ei saa garanteerida, et ma selle saavutanud olen, aga mulle tundub, et kui ei olegi, siis olen üsna lähedal. Oskus ennast kuulata ja usaldada on olnud alati minu tugevusteks ja läbi nende kahe tööriista olen suutnud elus päris palju saavutada.

Minu suurem muutus ja areng sai alguse aastal 2010, kui otsustasin jätta 12. klassi pooleli, et täita enda sügavalt sisimast pinnale kerkinud unistus, milleks oli saada tuntud kirjanikuks. Kui tuntud ma täna olen, seda ma öelda ei oska ja saan ühtlasi ka aru sellest, see tuntuse osa, ei olnud kooskõlas sellega, mida ma täna teha soovin. Sama aasta suvel, kui kõik teised lõpetasid gümnaasiumi, avalikustasin enda esikromaani “Ebaõnnestunud!”, millest sai üle-Eestiline bestseller. Raamatu avalikustamine tõi mulle kõik selle, millest olin seoses raamatu kirjutamisega unistanud, kohtumised lugejatega; võimalused käia esinemas ja rääkimas suurema seltskonna ees; “fännipildid”; kirjad lugejatelt; väikestviisi tuntus meedias ja televiisoris jne. Tagant järele saan aru, et selle unistuse saavutamine, andis mulle kinnitust sellest, et absoluutselt kõik on võimalik, kui ise vaid uskuda ja ka tegutseda.

Sellel samal aastal hakkas vaikselt sisse imbuma ka vaimne kasv ja areng, tuues minuni hulgalisel arvul erinevaid raamatuid, uusi tutvusi, seminare ja koosviibimisi, mis tagant järele vaadates, olid kõik kronoloogiliselt minu vaimset teekonda kujundavad. Informatsiooni tuli sisse igast valdkonnast, vaimsus ehk spirituaalsus; vandenõu; pühageomeetria ja kosmos; tervis; eneseabi; füüsika ja kvantfüüsika ja veel paljud teised olulised teemad.

2013 aasta alguses kohtusin enda unelmate naisega, kellega võtsime paar kuud hiljem koos ette otsuse minna ja avastada paljudele eestlastele tuntud kängurumaad, Austraaliat. Ka seal ei lõppenud minu ja meie katsumused, sellest täpsemalt saad lugeda lühidalt kas minu blogist, või väga detailselt minu teisest raamatust “Mõistmaks, kes ma olen”.

2015 kevad olin tagasi Eestis ning asusin tööle Sports Direct nimelisse spordipoodi. Kaheksa kuuga töötasin end seal üles jalanõu osakonna juhatajaks. Aasta 2016 detsembris avalikustasin enda teise raamatu “Mõistmaks, kes ma olen”. Pärast kahe aastast tööstaaži, tundsin vajadust puhkuse ja lihtsalt olemise järele. Olin liialt stressis ning eluisu ülekantud tähenduses oli otsa saamas.

2017 november pakkisime taaskord elukaaslasega asjad, ehitasime enda Skoda Roomster autosse voodi ja lahtikäiva köögilaua ning panime teele, suunaga Portugali poole. Reisil olles tekkis mõte jahtida rahvusvahelist Youtube kuulsust, millega olin vaikselt Eestis juba alustanud. Ütlen kohe ära, et Youtube oli minu jaoks täielik fail kuubis ja lõppes enesehaletsuse ning valupisaratega. Kokku veetsime autos elades 3 kuud ja läbisime mitmeid erinevaid riike nagu Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Luxemburg, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal. Sellest saad lähemalt lugeda juba SIIT.

2018 aasta mai kuus alustasin Ausad Mehed podcasti projektiga. Sama aasta suvel alustasin krüptovaluutasse investeerimisega ning septembris sündis mul tütar.

Täna, olen tugevalt seotud Ausad Mehed podcasti projektiga ja enda brändi Chris Kala üles ehitamisega. Seisan tugevalt väljas aususe, autetsuse, haavatavuse näitamise ja iseendaks olemise ning jäämise ees. Lisaks näen, et elus viivad edasi väga kindlad isikuomadused, nagu näiteks järjepidevus ja kannatlikkus ning väärtuse loomine. Tegelen jäädavalt enesearenguga, aususe praktiseerimise ja iseenda teekonnale kindlaks jäämisega. Soovitan sinul seda sama teha, sest ainult niimoodi oleme me võimelised saama tõepoolest õnnelikuks.