"Olen alati mõelnud, kui paljud inimesed on võimelised märkama, hoomama ja mõistma seda suuremat vaimsemat pilti, mida müsteerium nimega elu, endaga erinevates eluetappides kaasa toob? Erinevaid kogemusi saavad elu jooksul kõik, kuid kui paljud oma kogemustest ka midagi õpivad, on kahjuks kaheldav!"

 

Raamatust lähemalt

Olen esimene eestlane, kes kaotas esimesel aastal Austraalias oma naba, murdes lisaks teisel aastal korraga vasaku käe kolm kämblaluud, omamata seejuures kehtivat tervisekindlustust. Olin võlgu kohalikele ja ka üle ookeani kodustele ning vahepeal polnud raha isegi söögiks mitte. Nägin ja kogesin elukaaslasega võimast Austraaliat, sain korduvalt troopilise kliimaga näkku, elasin vihmametsas, töötasis erinevates farmides, rändasin mööda Austraalia Ida-rannikut, sain heasse füüsilisse vormi, teenisin enda jaoks kõvasti pappi ning tirisin isegi püütonit sabast. Raamat "Mõistmaks, kes ma olen" räägib ilmekalt sellest, kuidas mina, Chris, koos enda elukaaslasega poolteist aastat Austraalias seljakotiränduritena elasime, tuues sinuni detailselt selle, mida kogesime, nägime ning oma valikutest õppisime.

 

Raamat koosneb kahest osast

 

Elufilosoofia

toob sinuni minu isikliku viimase 8 aasta pikkuse enesearengu teekonna läbi erinevate teemade, vaimsete valdkondade ja elukogemuslike õpetuste. Olen püüdnud seda kõike teha läbi filosofeerimise, eneseanalüüsi ja eksistentsiaalsete küsimuste. Ühtlasi näitan selgelt läbi eluliste kogemuste, õnnestumiste ja ka ebaõnnestumiste seda, kuidas tegelikult enda unistuste nimel töötamine on siin elus kõige olulisem võti olemaks edukas, õnnelik ja rahulolev inimene. See raamat on imeline tööriist, vaatamaks enda sisse ning mõistmaks, kes me tegelikult indiviididena oleme, pannes sind läbi minu jagatud kogemuste märkamatult mõtlema ka iseenda elu peale!

 

Austraalia

peatükk on kirja pandud värvikalt, humoorikalt, detailselt ning sisurikkalt, suurendades loetavatest sõnadest ja mõttevälgatustest saadavat kogemust. Kui me Cheliga napilt pärast mõnda kuud koos olemist Austraaliasse otsustasime kolida, ennustasid enamik meile suhte lagunemist. Tänaseks oleme me koos olnud juba kuus äärmiselt ilusat, lihtsat, harmoonilist ja õnnelikku aastat ning meil on ka aastane tütar! Austraalia ei näidanud meile ainult seda, milline on elu teisel pool ookeani, vaid ka seda, kuidas suhtes olla, kuidas enda lähedal oleva inimesega rohkem arvestada ning mida tuleb teha selleks, et üks tõeline suhe ja armastus mitte ainult ei kestaks, vaid ka kasvaks. Kui ma võiksin soovitada sulle midagi veel lisaks minu uue teose "Mõistmaks, kes ma olen" lugemisele, siis soovitaksin sul noorena võimalikult palju reisida ja maailma avastada, sest see on üks viisidest, asetamaks ennast mugavustsoonist välja. Väidetavalt algab elu just mugavustsooni lõpus!

 

Raamatu arvustused

Mina alustasin Chris'i raamatu lugemist õigupoolest mitu korda. Algus oli üllatav - nii sisu kui ka lähenemise osas. Mida lehekülg edasi, seda rohkem hakkas mind paeluma eelkõige lähenemisviis, see omapärane elufilosoofia, kuidas üks noor inimene väga eripäraselt lahkab mitte ainult oma elu, vaid elu mõtet laiemalt.

Mis mind kõige rohkem selle raamatu puhul hämmastas, oli asjaolu, et Chris, kes ise ausalt tunnistab, et tal puudub klassikalises mõttes haridus, oskab nii sügavalt, nii põhjalikult, teaduslikult ja ausalt lahata inimloomuse olemust. Tegemist ei ole järjekordse eneseabi õpikuga - ja seda see raamat tõesti ei ole! See on põhjalik sisekaemus meie kõigi olemise põhjustesse, sellesse, miks me siin oleme, kuidas me elame ning mida üldse elult oodata.

"Mõistmaks, kes ma olen" raamat andis mulle kaks kogemust: teha läbi kiirkursus esese (taas)avastamisse ning tõsta minu reisipalaviku tase uutesse kõrgustesse.

Aitäh sulle, Chris, selle kolme põneva õhtu eest, mis ma koos Sinuga Sinu raamatu vahendusel veetsin!

- Kristo Krumm (koolitaja)

 

Chris Kala raamat on hea lugemine, autor mõtiskleb siiralt ja ausalt ühe noore isiku mõttemaailmast ja tema vaadetest elule, filosofeerides seda läbi enda arusaamade prisma.

Raamat räägib ilmekalt sellest, kui sõltuvad ja kinnismõttelised on tänapäeva noored rahast. Raha on muutunud meie ühiskonnas liiga domineerivaks ja sageli varjutab see muud väärtused meie elus. Väärtused nagu lihtsalt ja rahulikult olemine, teineteise kuulamine, kaasa mõtlemine ja kaasa tundmine ilma eelarvamusteta. Kirjanik on seda väga ilmekalt ja siiralt kirjeldanud oma seiklustes Austraalias. See raamat paneb kaasa mõtlema kõiki, olles seejuures kuidagi ajatu ja sobides igale vanusgrupile.

Jõudu uute teoste kirjutamisel!

- Indrek Karus (tootmisettevõtte juhatuse esimees)

 

Esimene osa on ehk rohkem nendele, kellel on samuti soov ennast muuta, aga selleks puudub julgus. Müts maha Chrisi ja Cheli ees, kes suutsid läbi selliste katsumuste oma suhet siiski hoida. Need kaks noort on jõudnud oma maailmavaadetes sinna, kuhu ei jõua enamus mitte kunagi.

Seda raamatut lugedes, sain aru mitmetest vigadest, mida olen oma elu elades teinud, samuti vigadest oma lapse kasvatamisel. Nüüd mõistan paremini noorte soovi ise oma maailma luua ja ise oma valikuid teha. Sellise mõttemaailmaga noori on vähe ja neid peab eriti hindama.

Me kõik peaksime elama Sinu viimaste soovituste järgi. Jah, kui me kuulaksime oma südant ja oleksime nii enda, kui teiste vastu ausamad, nii nagu Sina seda teed, siis kindlasti oleks meie ümber palju rohkem õnnelikke inimesi!

- Anne Tõnsau (suure tootmisettevõtte pearaamatupidaja)

 

Raamatu tellimine

 

Chris Kala OÜ

Registrikood 14477734

Pikk 26, Väätsa, Järvamaa, 72801, Eesti

Raamatu hinnaks on 20€, mis sisaldab endas ka Smartpostiga saatmise kulu. Lisaks saad kaante vahele mahlaka iskliku pühenduse.

Peale tellimuse edastamist, saadan sulle e-mailile arve. Kohe kui arve tasutud, panen raamatu teele!

Olen tutvunud kasutajatingimustega *